5 historii – jak pomogliśmy naszym klientom – Transakcja wiązana 4 przeprowadzki

Opublikowany przez: Mateusz Kozłowicz
w Architektura, Kupno
5 dni temu
0
27 odsłon

Historia numer 1 – oczywiście autentyczna – jej akcja rozgrywała się na terenie Wyr, Katowic oraz Wodzisławia Śląskiego.

Sprzedaż wiązana, 4 przeprowadzki….

Klienci bardzo często decydując się na zakup wymarzonego domu muszą sprzedać swoje dotychczasowe lokum. Codziennie na rynku nieruchomości przeprowadza się transakcje wiązane. A oto przykład jednej z nich.

Wystawiamy dom na sprzedaż. Nasi sprzedający  – Państwo A – mają problemy finansowe. Będzie trzeba znaleźć im nowe lokum. Po spłacie przeterminowanej hipoteki i kilku innych, również przeterminowanych, zobowiązań pozostanie nam niewielka kwota do dyspozycji. To będzie wyzwanie.

Zaczynamy sprzedaż, przychodzą klienci, oglądają. Na zakup decyduje się sympatyczna para z dwójką dzieci – Państwo B. Chcą kupić dom, ale muszą sprzedać swoje mieszkanie i wziąć kredyt.

Weryfikujemy klientów i podpisujemy umowę przedwstępną. Oprócz ceny, w umowie przedwstępnej zabezpieczonej zadatkiem, określamy terminy umowy końcowej i wydania kluczy.

Niezwłocznie wystawiamy mieszkanie Państwa B. Dzięki dobrej promocji dosyć szybko znajdujemy klientów. To młode małżeństwo – Państwo C. Dziewczyna jest w ciąży. Wynajmują mieszkanie. Będą składać wypowiedzenie.

Konstruując umowę przedwstępną z Państwem C musimy odpowiedzieć na pytanie, kiedy mają złożyć wypowiedzenie i kiedy zdają klucz z wynajmowanego mieszkania. Pamiętamy że dziewczyna jest w ciąży.

Równolegle szukamy domu dla naszych Sprzedających – Państwa A. Decydują się na zakup nieruchomości dosyć daleko od aktualnego miejsca zamieszkania. Mieszkają w nim Państwo D.

W oparciu o dwie poprzednie umowy (z kupującymi dom – Państwem B, i kupującymi mieszkanie  – Państwem C) i z uwzględnieniem terminów w nich zawartych konstruujemy trzecią umowę  – z Państwem D.

Państwo D również muszą również wiedzieć kiedy otrzymają pieniądze i kiedy muszą się wyprowadzić. Wybudowali dom, potrzebują pieniędzy na wykończenie.

Finał historii jest oczywiście szczęśliwy. Uruchamiamy kredyt Państwa C, Państwo B dostają pieniądze + uruchamiamy ich kredyt. Spłacamy hipotekę Państwa A, reszta trafia na ich konto, regulują pozostałe zobowiązania i płacą za dom Państwu D.

Następnie Państwo D opuszczają dom, do którego wprowadzają się Państwo A, Państwo B opuszczają mieszkanie, do którego klucze otrzymują Państwo C.

Przygotowując sprzedaż, głównie z uwagi na przeterminowany kredyt musieliśmy w miarę dokładnie określić czas potrzebny na sprzedaż domu Państwa A i oczywiście ułożyć się z bankiem.

Kolejne umowy konstruowaliśmy biorąc pod uwagę czas potrzebny na sprzedaż mieszkania Państwa B. Następnie, musieliśmy wziąć pod uwagę ciążę Pani C i jej ewentualny pobyt w szpitalu. Musieliśmy uwzględnić również czas na ewentualne, nieprzewidziane zdarzenia. Takie zdarzenie miało miejsce – bank, który udzielał kredytu Państwu B, pomylił się i zamiast wykonać dwa przelewy (na spłatę hipoteki i na konto Państwa A) dwa razy spłacił hipotekę Państwu A ! Odkręcenie tej sprawy trwało tydzień !

Przeprowadzić tę skomplikowaną transakcję pozwoliła znajomość rynku oraz doświadczenie.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia – zadzwoń lub napisz !

Beata Fajkus-Wójtowicz tel. +48 694 243 518, beata.fajkus@revelio.pl


Beata Fajkus-Wójkowicz

Integer vel neque quis neque consequat convallis. Aliquam erat volutpat. Curabitur ut fermentum augue. Morbi scelerisque volutpat ullamcorper. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur non nibh non enim lobortis commodo. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Nunc sed arcu leo.

Powiązane artykuły

01.12.2014

Dbamy o trawnik przed domem na wiosnę

Wiosna mobilizuje wiele osób do prac w przydomowych ogrodach i zadbania o trawnik przed domem, który powinien być dumą każdego gospodarza.

CZYTAJ WIĘCEJ
01.12.2014

Dbamy o trawnik przed domem na wiosnę

Wiosna mobilizuje wiele osób do prac w przydomowych ogrodach i zadbania o trawnik przed domem, który powinien być dumą każdego gospodarza.

CZYTAJ WIĘCEJ
01.12.2014

Dbamy o trawnik przed domem na wiosnę

Wiosna mobilizuje wiele osób do prac w przydomowych ogrodach i zadbania o trawnik przed domem, który powinien być dumą każdego gospodarza.

CZYTAJ WIĘCEJ